Maszyny i urządzenia do utylizacji odpadów zwierzęcych.
W niedalekiej przeszłości odpady zwierzęce z produkcji rolnych stanowiły dodatkowe źródło przychodów ubojni. Zmiany nastąpiły po kryzysie związanym z chorobą BSE (gąbczasta encefalopatia bydła). Wartość UPPZ, czyli ubocznych produktów pochodzenia zwierzęcego zmalała i współcześnie większość z nich musi zostać zniszczona. Służą do tego kompletne linie technologiczne do utylizacji odpadów zwierzęcych.
W naszej ofercie znajdują się:
- przenośniki ślimakowe, zwane również śrubowymi,
- przenośniki taśmowe, również wyposażone w detektor metali,
- separatory,
- płuczki,
- zbiorniki przyjęciowe (muldy),
- mieszalniki,
- rozdrabniacze,
- destruktory.
Destruktory służą do produkcji mączek mięsno-kostnych. Są to urządzenia ciśnieniowe, wyposażone w płaszcze parowe oraz mieszadła. Odpady zwierzęce podlegają w nich sterylizacji i suszeniu. Proces cieplny trwa do 8 godzin. W tym czasie następuje ogrzanie masy do temperatury 133 stopni C, sterylizacja właściwa, dekompresja i suszenie.
Do czego służą rozdrabniacze?
Oferowane przez nas rozdrabniacze wstępne (łamacze), rozdrabniacze dokładne 1-, 2-bębnowe, rozdrabniacze młotkowe – poziome czy rozdrabniacze bijakowe – pionowe (pasze) rozdrabniają odpady zwierzęce. W zależności od konstrukcji mielą odpady na większe lub mniejsze kawałki.
Wraz z destruktorami, muldami, prasami, pompami i skraplaczami rozdrabniacze stanowią kompletne linie technologiczne służące do utylizacji odpadów zwierząt. Produktem ubocznym tej utylizacji są mączki mięsno-kostne, mające zastosowanie w produkcji komponentów paszowych, biokomponentów czy dodatków do karm dla zwierząt.
Wdrażane przez naszą firmę nowoczesne technologie zmniejszają ilość emisji szkodliwych substancji do środowiska.